Istebna

Nasza chata w górach nie przypadkiem została zlokalizowana w Istebnej. To miejscowość położona 10 km od Wisły, w jednym z najbardziej malowniczych zakątków Beskidów. Wraz z Jaworzynką i Koniakowem tworzy ona tzw. Beskidzką Trójwieś.

Zima w Istebnej

W zimie dostępne są przede wszystkim typowe zimowe atrakcje, jakie wiążą się z wypoczynkiem w górach. Na wszystkich miłośników nart i szaleństw na stoku czekają liczne wyciągi narciarskie i trasy narciarstwa biegowego. Późne popołudnie i wieczór warto poświęcić na spędzenie czasu w iście góralskim stylu. Gdy za oknem białe płatki śniegu szczelnie pokrywają grunt, przyda się para ciepłych rękawiczek i gruba czapka, gdyż... czeka kulig z ogniskiem! Jeżeli zdecydują się Państwo na urlop w naszej chacie w górach, taka atrakcja z całą pewnością zostanie na długo w pamięci.

Zima w Istebnej

Gdy termometr pokazuje ujemne temperatury, nie warto siedzieć w domu. W okolicy znajduje się m.in. basen i Aquapark z licznymi zjeżdżalniami. Taki, aktywny odpoczynek powinien być miłym urozmaiceniem. Jeżeli nie obawiają się Państwo zimna, wybrać możecie się także na wycieczkę po miejscach związanych z kulturą. Prywatne muzeum Jana Wałacha czy rodziny Konarzewskich, izba pamięci Jerzego Kukuczki na Wilczem lub kościół Matki Boskiej Fatimskiej na Stecówce to tylko przykłady miejsc, które warto odwiedzić.

Lato w Istebnej

Latem również trudno nudzić się w górach. Istebna to przede wszystkim wspaniałe trasy rowerowe, czego potwierdzeniem mogą być odbywające się tu zawody kolarskie z serii MTB. Dla miłośników pieszych wędrówek stworzono liczne szlaki turystyczne o różnych stopniach trudności (zielona, żółte i czerwone). Wskazać należy również na góralski Park Nordic Walking – sieć wyznaczonych tras i możliwość bezpłatnego wypożyczenia kijków to doskonała możliwość aktywnego spędzenia ranka czy popołudnia.

Lato w Istebnej

Osoby, którym latem brakuje szumu morza, mogą wybrać się do Parku Wodnego Olza. Basen czy liczne zjeżdżalnie powinny zaspokoić przynajmniej część głodu sportów wodnych. Innym rozwiązaniem jest wybranie się na jeden z kortów tenisowych. Ci z Państwa, którzy nie wyobrażają sobie wczasów jedynie w kraju, powinni skusić się na wycieczki do Słowacji lub Czech. Atrakcje przygotowane przez sąsiadów z pewnością zaskoczą.

Istebna to miejsce, które można również zwiedzać. Wiele miejscowości nie może pochwalić się atrakcjami. W naszym przypadku jest inaczej. Poza wskazanymi wyżej punktami, warto również odwiedzić Kurna chałupę Kawuloków, która jest chyba najpopularniejszą izbą regionalną na tym obszarze, Przełęcz Kubalonka czy Ośrodek Edukacji Ekologicznej. Osoby zainteresowane historią kościołów również nie będą narzekać. W okolicy znaleźć można przynajmniej kilka, każdy z nich jest przykładem ludowego budownictwa sakralnego.

biuro@chatawgorach.pl | +48-667-066-976 | www.chatawgorach.pl